вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Атлетико (М) лидер, Меси повторно ќе ги малтретира дефанзивците

Денеска ќе се одиграат уште четри натпревари, а во фокусот на фудбалското внимение ќе биде пресметката на "Ноу Камп", помеѓу актуелниот бранител на тронот Барселона и новајлијата во елитното друштво, тимот на Елче.

messi

Последни вести

Најинтересниот саботен натпревар од 18. коло во шпанската Примера дивизион, дуелот помеѓу екипите на Малага и Атлетико (М), заврши со минимален триумф на гостинот од 1:0.
Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 70 минута, беше дело на репрезентативецот на Шпанија, Коке, а со новите три бода, популарните “јорганџии” успеаа да се искачат на лидерската позиција на табелата.
Денеска ќе се одиграат уште четри натпревари, а во фокусот на фудбалското внимение ќе биде пресметката на “Ноу Камп”, помеѓу актуелниот бранител на тронот Барселона и новајлијата во елитното друштво, тимот на Елче.
Барса важи за апсолутен фаворит, а по подолга пауза, фудбалските фанови повторно ќе добијат шанса да уживаат во мајсторите на најдобриот фудбалер на денешницата, Лионел Меси.
Резултати: Малага – Атлетико М. 0:1, Валјадолид – Бетис 0:0, Валенсија – Леванте 2:0, Алемрија – Гранада 3:0.
Денеска на програмата: Севилја – Гетафе, Барселона – Елче, Осасуна – Еспањол, Сосиедад – Атлетик Б.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести