четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Атлетико (М) лидер, Реал (М) гостува на Местаља

atletiko lider

Поврзани вести

Како и што се очекуваше, екипата на Леванте е најновата жртва на актуелниот лидер во шпанската Примера дивизион, тимот на Атлетико (М).

Саботната пресметка на „Винсенте Калдерон” заврши со минимален триумф на “јоргаџии” од 3:2, а најзаслужен за освоените три бода е новиот репрезентативец на Шпанија, Диего Коста, кој двапати се запиша во листата на стрелци.

Фудбалерите на Барселона денеска ќе се обидат да ја оправдаат фаворитската улога во дуелот со секогаш незгодниот тим на Гетафе, а најголема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу вечните ривали, Валенсија и Реал (М).

Резултати: Вилјареал – Севилја 1:2, Бетис – Алмерија 0:1, Атлетико М. – Леванте 3:2, Гранада – Реал Сосиедад 1:3.

Денеска на програмата: Еспањол – Валјадолид, Гетафе – Барселона, Атлетик (Б) – Р. Валјекано, Селта – Осасуна, Валенсија – Реал (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести