недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Атлетико (М) подготвен за новиот каталонски тест

Првиот натпревар на „Ноу Камп” заврши без победник, 1:1, а на реванш дуелот на “Винсенте Калдерон”, гостинот има обврска да постигне најмалку еден погодок.

atletiko katalonski test

Поврзани вести

Напаѓачот на Атлетико (М), Раул Гарсија додатно ја подгреа атмосферата пред утрешниот реваш 1/4 финален натпревар од Лигата на шампиони, со изјавата дека полуларните „јорганџии” се максимално подготвени за новиот дуел против големиот ривал, каталонскиот гигант Барселона.

Првиот натпревар на „Ноу Камп” заврши без победник, 1:1, а на реванш дуелот на “Винсенте Калдерон”, гостинот има обврска да постигне најмалку еден погодок.
„Атлетико (М) е подготвен за новиот дуел против Барселона. Самодовербата е на највисоко можно ниво, благодарение на добриот резултат од првиот натпревар. Ќе видиме како ќе заврши дуелот на „Винсенте Калдерон”, но мора да бидеме задоволни од тоа што го постигнавме во актуелната сезона. Работиме напорно цела сезона и знаеме колку е важен овој натпревар, од колкава важност е за клубот и за најверните фанови. Ќе дадеме се од себе, сакаме пласман и во полуфиналната рунда”, изјави Гарсија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести