четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 18

Атлетико три месеци без првиот голман

Голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, поради повреда на рамото ќе мора да оди на операција, поради што ќе отсуствува од тимот најмалку три месеци.

атлетико

Поврзани вести

Словенецот се повреди на вчерашниот натпревар против Виљареал, во финишот на полувремето, кога со лоша интервенција му овозможи на Дос Сантос да го постигне вториот гол.

Облак оваа сезона во Примера остана несовладан на седум од 15-те натпревари, а според прогнозите тој поради повредата ќе ги пропушти осминафиналните натпревари со Баер Леверкузен во Лигата на шампионите.

Најчитани вести