петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Атман најдобар ракометар во осмина финалето на Лигата на шампиони

Атман се најде на лидерската позиција со рекордни 62 отсто од гласовите на испитаниците, пред десниот бек на македонскиот шампион Вардар , Алекс Душебаев со 25 отсто и голманот на Р.Н. Ловен, Никлас Ландин со 6 отсто.

atman

Поврзани вести

Средниот бек на македонскиот ракометен вицешампион Металург, Павел Атман е избран за најдобар ракометар во реваншот од осминафиналните средби во Лигата на шампионите.
Атман се најде на лидерската позиција со рекордни 62 отсто од гласовите на испитаниците, пред десниот бек на македонскиот шампион Вардар , Алекс Душебаев  со 25 отсто и голманот на Р.Н. Ловен, Никлас Ландин со 6 отсто.

Претходно за најдобар ракометар во првите 1/8 финални натпревари беше десниот бек на тимот од Автокоманда, Ренато Вугринец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести