понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Аубамејанг го сруши бункерот на Ајнтрахт

borusija dortmund zalak

Поврзани вести

Со минималната, но злато вредна победа на гостувањето во Франкфурт, фудбалерите на Борусија од Дортмунд ја исполнија зацртаната цел, палсман во полуфиналната рунда од Купот на Германија.

Единствениот погодок на натпреварот беше постигнат во 83 минута, а истиот беше дело на брзоногиот напаѓач, Пјер Емерик Аубамејанг.

Денеска ќе се одиграат преостанатите три 1/4 финални натпревари: Леверкузен – Кајзерслаутерн, Хофенхајм – Волфсбург, Хамбургер – Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести