понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Аубамејанг желба на римската волчица

Челниците на риската "волчица" се убедени дека се потребни околу 25 мил. евра за да се осигураат услугите на брзоногиот напаѓач.

AUBAMEJANG RIMSKA VOLCICA

Последни вести

Амбициозните сопственици на италијанскиот калчолигаш Рома ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на стандардниот првотимец во дресот на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Пиер Емерик Аубамејанг.

Челниците на риската “волчица” се убедени дека се потребни околу 25 мил. евра за да се осигураат услугите на брзоногиот напаѓач.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести