петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ауксија во кампот на Чуварите на демократијата за помош на семејството Коларовски

aukcija1-500

Поврзани вести

Во кампот на Чуварите на демократијата вчера се одржа хуманитарна аукција на слики за семејството Коларовски од населбата Драчево. На аукцијата беа лицитирани над 20 слики, кои беа изработени од членовите на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, а беа собрани средства кои ќе им бидат од огромна помош при градежните зафати и реновирањето на нивниот дом.

aukcija500

Инаку домот на семејството Коларовски пред десетина дена изгоре и секоја помош им е од големо значење.

aukcija2-500

Најчитани вести