вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Авантурата на Џенингс во МЗТ Скопје заврши

milton-dzenings-615x400

Поврзани вести

Кратката епизода во која Милтон Џенингс беше во таборот на “металците” го дочека својот крај.

Иако поранешниот член на Универзитетот Клемсон беше најавуван како големо засилување, недисциплината и испадите кои ги имаше за време на неговиот престој во шампионот му пресудија многу брзо.

dzenings-print

Дека Американецот е пред заминување беше јасно и во текот на вчерашниот ден, откако тој воопшто не се најде меѓу играчите за пријателскиот натпревар против Кожув, а во текот на денешниот ден повеќе европски кошаркарски медиуми ја пренесоа информацијата дека тој и официјално го напуштил таборот на „металците“.

Раководството на „металците“ има доволно време да ангажира нов кошаркар со кој би се засилила центарската линија. МЗТ Скопје викендов ќе биде дел од турнирот во Куманово каде покрај домаќинот ќе учествуваат и екипите на Фени индустри и на Рилски спортист од Бугарија.

Фото: ekipa.mk

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести