петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Авганистан: Талибанци тврдат дека собориле хеликоптер на САД

Инцидентот наводно се случил во областа Шавал Манда во провинцијата Хелманд, најголема во Авганистан, пренесуваат „РТ“ и „Дејли стар“.

Авганистан: Талибанци тврдат дека собориле хеликоптер на САД

Авганистан: Талибанци тврдат дека собориле хеликоптер на САД

Последни вести

Авганистански талибанци објавија на социјалните мрежи дека собориле американски хеликоптер на југот во земјата, со тврдење дека сите војници на САД кои биле во леталото „загинале на местото на настанот“.

Инцидентот наводно се случил во областа Шавал Манда во провинцијата Хелманд, најголема во Авганистан, пренесуваат „РТ“ и „Дејли стар“.

Весникот со седиште во Кабул, на својата Фејсбук страна „Ватан преса“, објави и фотографија за која се тврди дека го прикажува соборениот хеликоптер.

Најчитани вести