петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Авион на „Бритиш Ервејс“ удрил во зградата на аеродромот во Јоханесбург

britis-erveis

Поврзани вести

Авион на авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ , во кој се наоѓале повеќе од 180 патници, удрил со крилото во зградата на аеродромот во Јоханесбург, Јужна Африка , пренесе „ИТАР-ТАСС“.

„Еден од нашите авиони е оштетен за време на слетувањето на аеродромот во Јоханесбург. Сите 182-ца патници го напуштиле веднаш се евакуирани од авионот“, се вели во соопштението на авиокомпанијата.

Нема податоци за евентуални жртви. Според податоците на локалните медиуми, се работи за авион од типот „Боинг 747“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести