сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Авион на „Ер Франс“ изолиран поради сомнеж за патник со ебола

1

Последни вести

Авион на „Ер Франс“ денеска беше изолиран на аеродромот во Мадрид поради патник, за кој се претпоставува дека е заразен со ебола.

Патникот патувал од нигерискиот град Лагоса до Париз, а потоа со авион на „Ер Франс“ до Мадрид. Тој се пожалил на покачена телесна температура и пилотот го алармирал мадридскиот аеродром и здравствените власти.

Патникот е хоспитализиран на клиниката „Карлос Трети“ во Мадрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести