петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Авион на „Ер Франс“ принудно слета во Русија

erfr

Последни вести

Авион „Боинг 737“ на компанијата „Ер Франс“ на лет од Сеул до Париз, поради дефект на моторот принудно слетал на аеродромот Колсово во рускиот град Екатеринбург.

Претставникот на аеродромот Дмитриј Тјухтин рече дека во авионот имало над 300 патници, јави ТАСС.

Најчитани вести