петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 48

Авион на „Иџипт Ер“ принудно слета поради закана за бомба

egyptair-2

Поврзани вести

Авион на „Иџипт Ер“ кој летал од Каиро до Пекинг принудно слетал во Узбекистан, поради закана за експлозија на бомба, јавува РИА Новости.

Авионот принудно слетал откако властите на аеродромот во Каиро добиле анонимна дојава за бомба во авионот.

Најчитани вести