среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Авион на „Луфтханза“ принудно слета во Франкфурт

lufthanza-630x354

Последни вести

Поради проблем со моторот, авион на „Луфтханза“ бил принуден да се врати во Франкфурт, соопшти германската авиокомпанија.

Авионот со 276 патници летал од Франкфурт, Германија за Атланта во САД, а поради дефектот се вратил на аеродромот од кој полетал.

Најчитани вести