сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Авион се урна при судар со голема птица, три лица загинаа

Тројца француски државјани загинаа кога мал авион во кој се наоѓале се урнал при наводен судар со голема птица во северна Шпанија.

Се урна спортски авион кај Љубљана, пилотот загинал

Се урна спортски авион кај Љубљана, пилотот загинал

Последни вести

Владата на регионот Навара соопшти дека двајца мажи и една жена загинале вчера, кога авионот паднал на мала парцела меѓу две куќи во местото Арбис.

Во соопштението се наведува дека еден очевидец раскажал дека авионот се судрил со голема птица пред да падне.

Авионот летал на релација Португалија-Франција.

Најчитани вести