петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 19

Авион се урна врз супермаркет „Лидл“ во Португалија

Инцидентот се случил на околу 20 километри од Лисабон.

Screenshot_1-1

Последни вести

Мал патнички авион се урна врз супермаркет Лидл во Португалија, соопштија локалните власти.

Според западните медиуми, со авионот летале 4 лица кои загинале откако авионот експлодирал во воздух, пред да се урне.

Инцидентот се случил на околу 20 километри од Лисабон.

Неколку автомобили во близината на супермаркетот биле зафатени со пожар кој го зафати Лидл по падот на леталото.

Авионот се урнал на само 150 метри од локално училиште.

Најчитани вести