недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 49

Авион се вратил на аеродромот поради ласер

laser

Последни вести

Авион кој синоќа полета од Лондон за Њујорк се врати на лондонскиот аеродром Хитроу откако кон пилотската кабина бил насочен ласер.

Авиокомпанијатра „Вирџин Атлантик“ соопшти дека авионот се вратил откако копилотот пријавил дека не се чувствува добро откако ласер бил насочен кон кабината, пренесува МИА.

За инцидентот била известена британската полиција, но се уште никој не е уапсен.

Најчитани вести