Свет

Авион удри во куќа и се запали, пилотот е жив и здрав

Авион удри во куќа и се запали, пилотот е жив и здрав

Станарите на една куќа во Колорадо имаа среќа бидејќи беа отсутни кога мал авион удрил во неа и се запали.

ЦБС Денвер на твитер објави фотографија од несреќата која се случи во понеделникот околу 16 часот, 16 километри северно од Денвер.

Авионот удрил во задната страна на двокатната куќа, а пилотот за некое чудо останал жив и здрав.