Македонија

Авионите на „Туркиш ерлајнс“ нема да летаат до 5-ти јули

Авионите на „Туркиш ерлајнс“ нема да летаат до 5-ти јули

Турската национална авиокомпанија „Туркиш ерлајнс“ времено ги прекина летовите, по синиќешните напади во Истанбул во кои загинаа 36 лица, а 147 се повредени.

Како што пренесува МИА, националниот турски авиопревозник соопштил дека сите резервации за летовите од и до аеродромот „Ататурк“ во Истанбул меѓу 28 јуни и 5 јули 2016 година ќе бидат презакажани или патниците можат да си ги побараат парите доколку сакаат до 31 јули.