вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Авионите почнаа да се пробиваат низ скопската магла

По одложувњето на неколку летови утрово поради густа магла, од пладне аеродромот „Александар Велики“ е отворен за воздушен сообраќј. Прв низ скопската магла се проби леталото на „Туркиш ерлајнс“ од Истанбул

aerodrom

Поврзани вести

Авионот на „Туркиш ерлајнс“ денеска околу пладне слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“ од Истанбул и покрај тешките временски услови во Петровец.

Според информациите од аеродромот, авионот слетал 11,39 часот. Претходно два лета од Виена на авиокомпаниите „Луфтханза“ и „Аустриан Ерлајнс“ беа пренасочени кон аеродромот во Софија поради густата магла во Скопје.

Попладнево беа реализирани и две полетувања. Во 12,55 часот полета авионот на „Германиа флуггелелшафт“ кон Дизелдорф и на „Туркиш ерлајнс“ кон Истанбул со доцнење од околу 15 минути.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести