сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Авионот Задар-Осло доцнел поради пијан Швеѓанец

zadar

Поврзани вести

Полицијата во Задар морала да интервернира и од авион на компанијата „Рајан ер“ да изнесе пијан Швеѓанец кој при полетување правел неред, па претставува опасност за летот, пишува Слободна Далмација.

Полицајците пристигнале поради загриженост на персоналот кон не успеал да го смири пијаниот Швеѓанец кој бил насилен и груб спрема екипажот на авионот и патниците на летот за Осло.

Од задарската полиција изјавиле дека на патникот не му било овозможено да лета, бидејќи му биле измерени 1,6 промили алкохол во крвта.

По една ноќ помината зад решетки, бил одведен кај прекршочен судија каде што му ила изречена парична казна поради нарушување на јавниот ред и мир.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести