сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Аврамовски за 250 илјади евра продаден на Црвена Звезда

aaa

Последни вести

Младинскиот репрезентативец на Македонија и стандарден првотимец во дресот на Рработнички, Даниел Аврамовски во следните три сезони ќе го носи дресот на актуелниот шампион на Србија, тимот на Црвена звезда.

За да ги осигураат услугите на талентираниот играч за врска, кого го следеа подолг временски период, раководните лица на “црвено-белите” мораа прво да го прифатат, а потоа и да го исплатат побараното обештетување од 250 илјади евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести