Спорт

Аврамовски за 250 илјади евра продаден на Црвена Звезда

Аврамовски за 250 илјади евра продаден на Црвена Звезда

Младинскиот репрезентативец на Македонија и стандарден првотимец во дресот на Рработнички, Даниел Аврамовски во следните три сезони ќе го носи дресот на актуелниот шампион на Србија, тимот на Црвена звезда.

За да ги осигураат услугите на талентираниот играч за врска, кого го следеа подолг временски период, раководните лица на “црвено-белите” мораа прво да го прифатат, а потоа и да го исплатат побараното обештетување од 250 илјади евра.