сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

АВРМ ќе потпише меморандум за соработка со Агенцијата за привремени вработувања „Партнер“

avrm

Поврзани вести

Агенција за вработување на Република Македонија, денеска ќе потпише меморандум за соработка со Агенцијата за привремени вработувања „Партнер“.

Според АВРМ, покрај продлабочување на соработката, целта на меморандумот е и ефикасно спроведување на законски утврдените надлежности.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести