петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

АВРМ отвора канцеларија во Новаци

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) информира дека денеска ќе отвори своја дисперзирана канцаларија во општина Новаци.

zavod za vrabotuvanje

Поврзани вести

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) информира дека денеска ќе отвори своја дисперзирана канцаларија во општина Новаци. Канцеларијата ќе биде сместена во зградата на општината.

Од АВРМ додаваат дека канцеларијата се отвора со цел да им се олесни пристапот на невработените и работодавачите, кои живеат во овој дел од државата, полесен пристап до услугите на Агенцијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести