вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 15

АВРМ продолжува, денеска Саем за вработување во Неготино

saem-vrabotuvanje500

Последни вести

Во Неготино денес ќе продолжи караванот на Саеми за вработување, во организација на Агенцијата за вработување на Република Македонија.

Како што соопштуваат од Агенцијата, на саемот што ќе се одржи во ОУ „Страшо Пинџур”, ќе се претстават 50 компании.

Целта на саемот е да се помогне при доближувањето на компаниите до граѓаните, како и преглед на побарувачката и понудата на пазарот на труд.

На саемот ќе се обрати директорот на Агенција за вработување Влатко Поповски, а свои излагања и презентации ќе имаат дел од компаниите учеснички.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести