недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

АВРМ со нови мерки за вработување

zavod

Последни вести

Агенцијата за вработување на Република Македонија (АВРМ) денеска ќе ги промовира новите огласи активните мерки за вработување.

Повиците се однесуваат на самовработување со кредитирање, самовработување со кредитирање за млади лица до 29 години, кредитирање на правни субјекти за отворање нови работни места и кредитирање правни субјекти за отворање нови работни места за млади до 29 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести