петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Австралија, Нов Зеланд и Британија најголеми употребувачи на екстази

9997_gallery_main

Последни вести

Во најновиот извештај за употреба на екстази и кокаин на Обединетите Нации ширум светот се покажува дека Австралија освен што е прва држава во која синтетичката дрога екстази најмногу се употребува. Потоа следат Нов Зеланд и Англија.

Додека пак, во топ 5 за најголеми потрошувачи на кокаин, светски лидер е Шкотска, потоа Шпанија, Австралија, Уругвај, а на последното место се најде Англија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести