среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Австралија прогласи зголемено ниво на терористички закани против полицијата

avstralija_policija

Последни вести

Австралија прогласи зголемено ниво на терористички закани против полицијата на степен – високо, пренесува МИА.

Во соопштението полицијата не споменува за конкретни или непосредни закани.

Во декември заложничката криза во кафуле во центарот на Сиднеј заврши со смртта на двајца цивили и киднаперот, вооружен маж, симатизер на радикалните исламисти, откако полицијата упадна во објектот. 

фото: abc.net.au

Најчитани вести