среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Австралија со санкции против Русија

g_rusija-zname

Поврзани вести

Австралиските власти најавија дека ќе воведат финансиски санкции, како и забрана за патување на пратеници и други функционери од Русија, кои се директно одговорни за анексија на Крим, пренесе „АФП“.

„Јас не ја прифаќам одлуката на рускиот претседател Владимир Путин да го анектира Крим, кој е дел од територијата на Украина“, рекла министерката за надворешни работи на Австралија, Џули Бишоп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести