вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Австралија воведе санкции против руски граѓани и компании

На „црниот список“, меѓу другите, се наоѓаат рускиот вицепремиер Дмитриј Рогозин, претседателот на Советот на Федерацијата, Валентина Матвиенко и претседателот на Државната дума, Сергеј Наришкин.

avstralija

Последни вести

Австралиските власти воведоа санкции против 50 руски граѓани и 11 компании поради ситуацијата во Украина, сооптшти австралиското Министерство за надворешни работи.

На „црниот список“, меѓу другите, се наоѓаат рускиот вицепремиер Дмитриј Рогозин, претседателот на Советот на Федерацијата, Валентина Матвиенко и претседателот на Државната дума, Сергеј Наришкин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести