петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Австрија скапо ја плати победата над Русија

avstrija

Последни вести

Репрезентација на Австрија скапо ја плати втората победа на турнирот на четирите нации во Дортмунд. Повредите на Зиура и Силаги на неполна недела до стартот на европското, се сериозен аларм во таборот на нашиот трет противник во групната фаза.

Против Русија како и во квалификациите, австријците играа молскавично, имаа помал број на технички грешки и покажаа дека русите им лежат како противник.Сепак, триумфираасамо со еденголразлика 31:30. Најегикасенбеше Вебер со 9 голови, Шлигер постигна 8, додекаБожиновиќ и Сантос го завршијанатпреварот со по 4 голови
На 8 јануари на домашен терен, Австрија против Египет го игра последниот контролен меч пред заминувањето за Данска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести