вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автобус и автомобил се судрија на патот Тетово-Гостивар

Сообраќајката се случила во близина на наплатната рампа пред Гостивар.

soobrakajka

Последни вести

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Тетово Гостивар меѓу автомобил „БМВ“ со гостиварски регистарски таблички и автобус на скопска туристичка агенција.

Сообраќајката се случила во близина на наплатната рампа пред Гостивар, а во моментов полициски екипи се излезени на терен, каде во тек е извршување на увидот.

Повеќе детали околу евентуални повредени лица се очекуваат подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести