понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Автобус излетал од пат кај Куршумлија, 32 лица повредени

Според првичните информации, ниту еден од патниците не е во животна опасност. Повредените се пренесени во здравствените домови во Прокупље и во Куршумлија, каде се утврдува степенот на нивните повреди.

bus

Последни вести

Најмалку 32 лица се повредени утрово кога автобус од Подуево, кој сообраќал на релација Салцбург-Приштина, од засега непознати причини излетал од патот кај селото Рударе, во близина на Куршумлија, јави РТС.

Според првичните информации, ниту еден од патниците не е во животна опасност. Повредените се пренесени во здравствените домови во  Прокупље и во Куршумлија, каде се утврдува степенот на нивните повреди.

Несреќата се случила во седум часот утрово. Во автобусот се наоѓале 49 патници, а причините за несреќата се испитуваат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести