вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Автобус излетал од пат во Србија

policiska-lenta1500

Последни вести

Автобус на „Сокопревоз“ кој сообраќал на релација Сокобања кон селото Раденковац излетал од патот, дознава РТС.

Загинати лица има, а неколку се повредени. На местото на несреќата се наоѓаат четири противпожарни возила и екипи на итната медицинска помош.

Повеќе детали подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести