Балкан

Автобус излетал од пат во Србија

Автобус излетал од пат во Србија

Автобус на „Сокопревоз“ кој сообраќал на релација Сокобања кон селото Раденковац излетал од патот, дознава РТС.

Загинати лица има, а неколку се повредени. На местото на несреќата се наоѓаат четири противпожарни возила и екипи на итната медицинска помош.

Повеќе детали подоцна.