Македонија,Крими хроника

Автобус прегази пешак во Конопица

Автобус прегази пешак во Конопица

Машко лице загинало утринава откако во него удрил автобус.

Несреќата се случила околу 7 часот на патото Крива Паланка-Куманово кај местото викано Конопица.

Автобусот удрил во 76- годишниот Милан С. кој починал.

Полицискиот увид е во тек, а сообраќајот во прекин.