петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Автобус прегази пешак во Конопица

policiska-lenta500

Последни вести

Машко лице загинало утринава откако во него удрил автобус.

Несреќата се случила околу 7 часот на патото Крива Паланка-Куманово кај местото викано Конопица.

Автобусот удрил во 76- годишниот Милан С. кој починал.

Полицискиот увид е во тек, а сообраќајот во прекин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести