Балкан

Автобус се преврте во Црна Гора, најмалку едно лице загинато

Автобус се преврте во Црна Гора, најмалку едно лице загинато

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на релација Бари-Улцињ во Црна Гора, најмалку едно лице загина, а 17 се повредени, кога автобус со 51 албански турист излтал од патот и се превртел.

Починатото лице е жена на 25 годишна возраст.

Албанските медиуми јавија дека албанските туристи биле на екскурзија во Дубровник, и дека најверојатно причина за несреќата е голомразица.

Повредените се сметени на лекување во црногорските болници.