понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автобус се преврте во Црна Гора, најмалку едно лице загинато

crna-gora-autobus500

Последни вести

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на релација Бари-Улцињ во Црна Гора, најмалку едно лице загина, а 17 се повредени, кога автобус со 51 албански турист излтал од патот и се превртел.

Починатото лице е жена на 25 годишна возраст.

Албанските медиуми јавија дека албанските туристи биле на екскурзија во Дубровник, и дека најверојатно причина за несреќата е голомразица.

Повредените се сметени на лекување во црногорските болници.

Најчитани вести