сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Автобус се сруши во провалија, 23 мртви

haiti

Поврзани вести

Најмалку 23 лица загинаа и 32 се повредени кога автобус се сруши во провалија западно од главниот град на Хаити, Порт о Пренс, соопшти денеска локалната служба за цивилна заштита.

Несреќата се случи во вторникот навечер, по локално време, а сите повредени се сместени во болница.
Според првите податоци, возачот изгубил контрола над автобусот.

Сообраќајните несреќи се чести во Хаити, каде што не се почитува законот за сообраќај и автобусите се пренатрупани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести