петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Автобус смачка „пежо“ кај Соборниот храм

soobrakjajka

Поврзани вести

Сообраќајна несреќа се случи попладнево, во 14:50 часот во близина на Соборниот храм.На булеварот „Свети Климент Охридски“, приватен автобус се судри со автомобил “пежо“ со скопски регистарски таблички.

Кај автомобилот од силниот удар е причинета огромна материјална штета.Според првичните информации, нема повредени лица.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести