Крими хроника

Автобус смачка „пежо“ кај Соборниот храм

Автобус смачка „пежо“ кај Соборниот храм

Сообраќајна несреќа се случи попладнево, во 14:50 часот во близина на Соборниот храм.На булеварот „Свети Климент Охридски“, приватен автобус се судри со автомобил “пежо“ со скопски регистарски таблички.

Кај автомобилот од силниот удар е причинета огромна материјална штета.Според првичните информации, нема повредени лица.