четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Автобус со руски туристи излетал од пат – едно лице загина, а петмина се повредени

Несреќата се случила изутринава околу 11 часот по локално време во реонот на туристичкиот град Сиде, изјави рускиот конзул во Анталија Александар Толстоптенко.

avt

Поврзани вести

Руска туристка загина, а петмина руски државјани се повредени во несреќа во турскиот округ Анталија, јави ИТАР-ТАСС.

 Несреќата се случила изутринава околу 11 часот по локално време во реонот на туристичкиот град Сиде, изјави рускиот конзул во Анталија Александар Толстоптенко.

 Возачот на автобусот, во кои патувале странски туристи, изгубил контрола над возилото, излетал од патот и се превретел, а повредените се пренесени во болница во Сиде.

Причините за несреќата се’ уште не се познати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести