понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автобус удри во постојка, најмалку 11 жртви

nesreka

Последни вести

Најмалку 11 лица го загубија животот, а седум се повредени денес кога автобус удри во постојка во Анкара.

Според дел од турските медиуми автобусот удрил во постојката поради откажување на сопирачките.

На местото на несреќата имаше и тензии меѓу насобраниот народ и полицијата.

Припадниците на безбедносните сили употребија солзавец за растурање на насобраниот народ.

Најчитани вести