четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Автокампот Отешево се реновира

avtokamp

Поврзани вести

Во автокампот Отешево се реновираат повеќе објекти, пишува sky.mk. Автокампот располага со 15 вили-бунгалови опремени со посебно WC со туш, мини кујна (со фрижидер, мини-шпорет и инвентар за кујната), пространа тераса и соби.

Освен реновирање на објектите, просторот околу Автокампот хортикултурно се уредува и се озеленува целиот простор.

Автокампот е одалечен 17км од градот Ресен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести