вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Автокоманда денеска без вода

voda.jpg500

Последни вести

Поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150 милиметри на улица Јани Лукровски, без водоснабдување ќе останат корисниците од улиците Јани Лукровски,Трифун Хаџијанев, Лазо Поп Трајков, Габреш и Вамбел од 10:30 часот часот па се до санирање на дефектот.

Најчитани вести