среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Автоматска пушка и муниција откриени кај тетовец

oruzje-500

Поврзани вести

Автоматска пушка и муниција пронајде во домот на четириесетгодишниот А.Г. од село Добарце, тетовско.

По добиена наредба бил извршен претрес во домот на А.Г., кој моментално е на привремна работа во Италија.

Оружјето е одземено и ќе биде доставено за вештачење, а А.Г.е приведен и задржан во СВР Тетово.

Против лицето ќе биде поднесена содветна кривична пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести