петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Автомобил бомба експлодира во турскиот округ Дијарбекир, најмалку 14 ранети

23135FB8DE0AD849BEFBB8F320FCC14D

Последни вести

Автомобил-бомба експлодира денеска крај автобуска станица во југоисточниот турски округ Дијарбекир во момент кога поминувало полициско возило.

Во нападот има најмалку 14 ранети, јави Си-Ен-Ен Турк и телевизијата НТВ.

Нападот бил извршен на пат кон градот Шанлаурфа.

Најчитани вести