петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Автомобил бомба експлодираше во близина на зградата на МНР во Триполи

Нема извештаи за повредени.

tripoli

Последни вести

Автомобил бомба експлодираше во близина на либиското Министерство за надворешни работи во центарот на Триполи, јави БТА.

Нема извештаи за повредени.

На фотографии, поставени на Интернет, се гледа изгорен автомобил и негови делови расфрлени низ улицата.

Информацијата за експлозијата не може  веднаш да биде потврдена, наведуваат западните агенции.

Најчитани вести