петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Автомобил бомба во Турција, голем број ранети

Според локални медиуми ранети се многу луѓе меѓу кои и најмалку 15 полицајци.

Автомобил бомба во Турција, голем број ранети

Автомобил бомба во Турција, голем број ранети

Последни вести

Автомобил бомба удри денеска во оклопно полициско возило во Дијарбекир во југоисточна Турција. Според локални медиуми ранети се многу луѓе меѓу кои и најмалку 15 полицајци.

Во дел од Дијарбекир се спроведуваат интензивни операции на силите за безбедност по обновувањето на конфликтот меѓу Анкара и бунтовниците од Курдската работничка партија во јули 2015 година.

Најчитани вести