вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Автомобил директно удрил во автобус кај Гостивар

avtobus

Последни вести

Автомобил и автобус на транспортната компанија „Галеб“ се судриле утрово, во околу 8 часот на магистралниот пат Охрид- Кичево- Скопје, кај Ново Село во близина на Гостивар.

Од охридското претпријатие изјавија дека нема повредени патници во автобусот и дека е причинета само материјална штета, јавува порталот „Охридњус“.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски информира дека во сообраќајната незгода е повреден возачот на патничкото возило, кој е пренесен во Општата болница во Гостивар.

Во тек е увид на местото на незгодата со цел да се утврдат причините поради кои се случила. Поради наизменично пропуштање на возилата нема застој во сообраќајот.

ФОТО: ohridnews.com

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести