вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Автомобил експлодира во Куманово

Кривична пријава за прилепчани кои запалиле возило

Кривична пријава за прилепчани кои запалиле возило

Последни вести

Автомобил експлодирал синоќа на улицата „Вардарска“во Куманово, при што бил оштетен уште еден автомобил.

Триесетгодишниот Д.Ф. пријавил дека околу 2:00 часот по полноќ додека бил во својот дом слушнал експлозија, по што излегол надвор и забележал дека е оштетено неговото патничко возило и уште едно возило паркирано во непосредна близина.

Се врши увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести