понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Автомобил излета од пат, двајца повредени

Во несреќата со повреди се здобиле возачот и сопатникот кои се пренесени во ЈЗУ Општа болница Кавадарци.

полиција

Последни вести

Двајца се повредени кога патничко моторно возило „сеат толедо“ синоќа излета од пат во кавадаречко. Со автомобилот управувал 41- годишен жител на Кавадарци, кој се движел од Кавадарци кон Мушов Гроб.

Во несреќата со повреди се здобиле возачот и сопатникот кои се пренесени во ЈЗУ Општа болница Кавадарци.

Увид на лице место по овластување на јавен обвинител изврши увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Велес.

Најчитани вести